Så här handlar du i en 24/7 Minibutik! Butiken erbjuder ca 400 produkter, utvalda bland våra storsäljare och med utgångspunkt att vara en förlängning av våra kunders servicebilar. För att handla i butiken behöver du vara kund hos Rexel och ansluten till vår 24/7-tjänst. Alla köp görs med självskanning via din mobil. Det enda du behöver för att komma igång är ett webbkonto samt vår app. Utöver självskanning får du då också tillgång till din unika prislista och lagersaldo. Extra viktigt innan du besöker denna butik som har ett begränsat sortiment.

Denna Minibutik har även en Hämtas-container

Det vill säga du vi kan handla valfria artiklar i vår webbshop och hämta här på Ekerö dagen efter enligt vårt leveranslöfte. Det gäller både små och stora leveranser med vissa undantag för de mest skrymmande produkterna. Du får all information i samband med din leverans.

Hämtas-varor kan beställas även till denna butik, men tänk på att ytan är begränsad. Om dina varor inte får plats och behöver hämtas på en annan filial blir du kontaktad av din Rexel-kontakt.

Kontakta oss för frågor och för att bli 24/7 kund

Vill du bli Rexel-kund, få tillgång till 24/7, eller bara har frågor eller synpunkter - ta kontakt med ansvarig filial: bromma@rexel.se tel 08-761 99 00. Du kan även själv registrera ett kundnummer eller skapa ett webbkonto för att kunna skanna. Det gör du enkelt här.

OBS!! Handlar du utanför ordinariebutikstider – säkerställ att du fått koden till områdets säkerhetsgrind.